Приймальна комісія Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Вступ-2024 > Які категорії осіб можуть скористатися пільгами при вступі у заклади вищої освіти у 2024 році?

МОН визначив групи осіб, які у 2024 році можуть скористатися особливими умовами при вступі. Як переповідає сайт приймальної комісії Університету Григорія Сковороди в Переяславі, посилаючись на платформу Education.ua, у 2024 році всі пільги можна поділити на дві категоріїcпеціальні умови участі у конкурсному відборі (право вступу без НМТ, за індивідуальною усною співбесідою чи творчим конкурсом) та cпеціальні умови зарахування на навчання на бюджет (містять в собі вступ за квотою-1 та -2, переведення на вакантні бюджетні місця).

Повідомляється, усі пільги застосовуються до заяв на відкриті та широкі конкурсні пропозиції, а також у випадку, якщо вступнику не отримували рекомендацію на бюджет по жодній з поданих заяв.

Брати участь у конкурсному відборі за результатами співбесіди та творчого конкурсу мають право:

• особи з інвалідністю отриманою внаслідок війни;
  • постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати навчальний заклад.

Можливість участі у конкурсному відборі за результатами співбесіди замість НМТ та творчого конкурсу відкрита для наступних категорій осіб:

• постраждалі учасники Революції Гідності та учасники бойових дій, зокрема ті, які проходять строкову службу;
  • особи з особливими фізичними потребами, яким відмовили у проходженні НМТ;
  • особи з інвалідністю, які у 2024 не складають НМТ через захворювання або патологічний стан;
  • особи, які проживають або зареєстровані на тимчасово окупованій території, території населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративної межі або які переселилися з неї після 1 січня 2024 року. Вступники, які переселилися з цих територій до 1 січня 2024 року проходять за квотою-2.

Окремий конкурс на бюджетні місця (квота-1) доступні для таких категорій осіб:

• особи з особливими фізичними потребами, яким відмовили у проходженні НМТ;
  • особи з інвалідністю, які у 2024 році не складають НМТ через захворювання або патологічний стан та ті, які у 2024 році беруть участь в основних та додаткових сесіях НМТ;
  • особи, щодо яких встановлено факт позбавлення волі внаслідок збройної агресії проти України (зокрема, перебування у полоні);
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Право на обов’язкове переведення на вакантні бюджетні місця мають особи в наступних випадках:

• діти загиблих (померлих) осіб, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • якщо один із батьків загинув у полоні (щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи);
  • якщо один з батьків яких загинув від ушкоджень під час Революції Гідності;
  • якщо один з батьків яких був учасником бойових дій на території інших держав, який загинув або пропав безвісти під час бойових дій на території інших держав;
  • якщо один із батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи пропав безвісти під час виконання ним обов’язків військової служби;
  • якщо один із батьків (усиновлювачів) був поліціантом, який загинув чи пропав безвісти під час виконання ним службових обов’язків.

Також право на переведення на вакантні бюджетні місця мають особи в наступних випадках:

• особи з інвалідністю І,ІІ груп та діти з інвалідністю до 18 років;
  • особи з інвалідністю з-поміж учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • постраждалі учасники Революції Гідності та учасники бойових дій;
  • діти постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни;
  • шахтарі зі стажем понад 3 роки та діти шахтарів зі стажем понад 15 років, або отримавших інвалідність чи загинувших внаслідок аварії на виробництві;
  • особи з інвалідністю, в яких є захворювання чи патологічний стан;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • особи, які зареєстровані чи проживають на території можливих бойових дій станом на 01 липня 2024 року;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • діти з багатодітних сімей.

Як перевірити та подати документи про пільги ?

1. Перш ніж подати заяву, важливо переконатися, що під час створення особистого кабінету вступника на сайті ЄДЕБО з 1 липня, коли картка фізичної особи вперше створюється в ЄДЕБО, всі необхідні пільги вже будуть доступні у державних реєстрах.
  2. Під час подання заяви на вступ, вступники повинні додатково представити реквізити документів, які підтверджують їхнє право на пільги. Ці документи повинні бути зареєстровані у державних реєстрах.
  3. У випадку відсутності відповідних документів у державних реєстрах, вступник повинен звернутися до будь-якого закладу вищої освіти особисто або електронною поштою з оригіналами документів, що підтверджують його право на пільги. Представники цього закладу перевірять документи, створять картку фізичної особи в ЄДЕБО та завантажать скановані копії відповідних документів.

Зазначимо, що у випадку, якщо вступнику відмовили в зарахуванні за спеціальними умовами через нестачу вільних бюджетних місць за квотою-1 чи квотою-2, то він може вступати на загальних умовах.

Перевірте свої права на отримання пільг та забезпечте собі комфортний процес вступу до закладу вищої освіти. Не соромтеся звертатися за консультацією до установ вищої освіти або компетентних органів для отримання додаткової інформації та допомоги у розв’язанні питань, пов’язаних з пільговими умовами вступу.

Пресцентр приймальної комісії