Як продемонструвала ситуація у перший день проведення Національного мультипредметного тестування у 2024 році, під час його складання цілком вірогідна ситуація оголошення у регіоні повітряної тривоги. Нагадуємо про те, як це вплине на тестування та які дії має вжити учасник тестування у такому випадку.
У 2024 році усі фахівці, які працюють у тимчасових екзаменаційних центрах в Україні, дотримуються чіткого алгоритму під час повітряної тривоги.
Що робити, якщо тривогу оголосили до прибуття в екзаменаційний центр?
- Дочекайтеся завершення тривоги в безпечному місці.
- Після відбою тривоги приїжджайте до екзаменаційного центру.
- Якщо фахівцями екзаменаційного центру буде вирішено скасування тестування, вам запропонують пройти НМТ під час додаткової сесії.
- Неявка через тривалу тривогу вважається поважною причиною. У цьому випадку учасник НМТ не має надавати додаткових підтверджень пропуску тестування. Для участі в тестуванні необхідно буде лише подати заяву про участь у додатковій сесії. Така можливість передбачена в персональному кабінеті учасника тестування.
Що робити, якщо тривогу оголосили під час тестування?
Під час тривоги тестування буде призупинено, це буде зроблено в спеціальному сервісі тестової програми. Оцінювання зупиниться, щоб після сигналу «Відбій» учасник НМТ мав можливість завершити оцінювання, продовживши його з тієї хвилини й того завдання, коли відбулося призупинення. Але така можливість буде доступна лише тим учасникам, під час оцінювання яких буде оголошена недовготривала тривога.
Що буде при недовготривалій тривозі (до 2,5 годин)?
- Тестування призупиниться.
- Час буде зупинений.
- Після відбою ви продовжите роботу з того ж місця.
Що буде при довготривалій тривозі (більше 2,5 годин)?
- Тестування буде завершено.
- Вам буде надана можливість пройти НМТ під час додаткової сесії.
- Це стосується також кількох коротких тривог протягом дня.
- Сумарний час перешкод буде враховано.
Що робити під час паузи в НМТ?
- Разом з персоналом перейдіть в укриття.
- Візьміть з собою особисті речі, які залишили в спеціально відведеному місці.
- Користування телефонами та гаджетами заборонено.
- Спілкування дозволено лише на теми, не пов’язані з тестом. За цим слідкуватимуть інструктори та персонал, який перебуватиме в укритті.
Як відбувається подання заяв на участь у додатковій сесії?
- Заяву подають у випадку довготривалої тривоги.
- Інструкцію та допомогу в оформленні заяви надасть персонал центру.
- Додаткових документів не потрібно.
- Заяви на участь у додатковій сесії необхідно подати одразу в пункті тестування або ж самостійно подати протягом 3 робочих днів після тестування.
Важливо! Якщо тривога оголошена під час основної та додаткової сесій, зверніться до відповідального працівника центру. Усі питання будуть вирішуватися індивідуально.
Інформацію надано приймальною комісією університету