Мультитест-2022, інформаційна сторінка учасника ЗНО і тестування на окупованих територіях: актуальні новини для вступників станом на 9 травня

Приймальна комісія Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Вступ-2022 > Мультитест-2022, інформаційна сторінка учасника ЗНО і тестування на окупованих територіях: актуальні новини для вступників станом на 9 травня

Щоденно ми намагаємося оперативно знайомити вас з усіма найактуальнішими новинами щодо вступу у 2022 році, аби ви не прогавили найважливішого та були на вістрі подій. У цій публікації зібрано інформацію щодо того, хто має здавати мультитест у 2022 році, що таке інформаційна сторінка учасника ЗНО і чи буде проводитись тестування на окупованих територіях.

Публікацію створено за матеріалами освітнього сайту Освіта.ua.

Хто має складати мультитест у 2022 році

Результати національного мультипредметного тесту будуть потрібні для вступу на перший курс на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра на основі повної загальної середньої освіти.

Також вони будуть необхідними для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра.

Результати національного мультипредметного тесту необхідно подавати для участі в конкурсному відборі тим абітурієнтам, які претендують на зарахування на навчання за кошти державного бюджету.

На контракт вступ за результатами мультитесту буде відбуватись лише на висококон’юнктурні спеціальності. До них відносяться такі галузі знань:

  • 05 «Соціальні та поведінкові науки»;
  • 06 «Журналістика»;
  • 07 «Управління та адміністрування»;
  • 08 «Право»;
  • 12 «Інформаційні технології»;
  • 22 «Охорона здоров’я»;
  • 24 «Сфера обслуговування»;
  • 28 «Публічне управління та адміністрування»;
  • 29 «Міжнародні відносини»;
  • 035 «Філологія» (за винятком спеціалізацій з української, кримськотатарської мови та літератури і фольклористики).

Для конкурсного відбору на бакалаврат будуть зараховуватись бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший предмет), математики (другий предмет) та історії України (третій предмет).

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра будуть зараховуватись бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший предмет) та визначеного Правилами прийому іншого предмета (другий предмет).

Нагадаємо, за бажанням вступника замість відповідних предметів національного мультипредметного тесту можуть бути зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 року з української мови, математики чи історії України.

Що таке інформаційна сторінка учасника ЗНО

Інформаційна сторінка учасника зовнішнього незалежного оцінювання є спеціальним індивідуальним онлайн-кабінетом, доступ до якого отримує кожен зареєстрований учасник тестування.

На інформаційній сторінці учасника міститься важлива інформація щодо кожного етапу проведення тестування. Зокрема на інформаційній сторінці потрібно підтвердити своє бажання проходити національний мультитест і повідомити організаторів про те, у якому регіоні ви перебуватимете в липні 2022 року.

Також, на інформаційній сторінці ви зможете дізнатися про дату, час і місце проходження НМТ і самостійно сформувати запрошення-перепустку для участі у тесті.

Після визначення результатів ЗНО на сторінці розміщується інформаційна картка з персональними результатами учасника тестування.

Вхід до інформаційної сторінки здійснюється за номером і пін-кодом, що зазначені в Сертифікаті ЗНО.

Якщо у вас немає сертифіката, ви маєте отримати на початку травня 2022 року смс-повідомлення від Centr_ZNО, де буде зазначено ваше прізвище, а також логін (номер сертифіката) та пароль (PIN-код), що використовуються для входу на Інформаційну сторінку.

Якщо ви не отримали відповідне смс-повідомлення, то з 12 до 19 травня 2022 року зможете зателефонувати на спеціальну «гарячу лінію» Українського центру оцінювання якості освіти і дізнатися інформацію про логін і пароль.

ЗНО на окупованих територіях проводитися не буде

Скласти національний мультипредметний тест ЗНО на непідконтрольних наразі Україні територіях буде неможливо.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, діти, так само як і всі українці на окупованих територіях, це окрема біда українського народу, оскільки вони є обмеженими у своїх правах.

«На жаль на тимчасово окупованій території можливості пройти національний мультипредметний тест не буде», – зазначив міністр.

Водночас він наголосив, що для того, аби усі вступники, які бажають вступити до українських закладів освіти мали змогу пройти тестування Міністерством освіти і науки передбачено проведення трьох сесій ЗНО – основну, додаткову і спеціальну. Під час цих сесій вступники матимуть можливість взяти участь у 28 спробах проходження тестування.

«Дитина може завчасно зареєструватися, виїхати на підконтрольну територію і скласти цей національний мультипредметний тест для продовження навчання в українських закладах освіти», – сказав Шкарлет.

Як відомо, результати національного мультипредметного тесту ЗНО, що проводитиметься цього року, будуть необхідні вступникам, які планують вступати на бюджетну форму навчання або вступимуть на навчання на висококон’юнктурні спеціальності.

 

За матеріалами Освіта.ua