Актуальні новини для вступників на бакалаврат та магістратуру станом на 31 травня

Приймальна комісія Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Вступ-2022 > Актуальні новини для вступників на бакалаврат та магістратуру станом на 31 травня

У останній день весни ми вирішили зібрати до купи усі найактуальніші новини для вступників на бакалаврат та до магістратури у 2022 році. Нехай у цій добірці кожен знайде відповіді на ті питання, які наразі хвилюють його/її більше за все.

ТРИВАЄ ЕТАП ПІДТВЕРДЖЕННЯ УЧАСТІ У ЗНО

Триває перший етап підтвердження участі в основній сесії національного мультипредметного тесту. Результати тестування будуть необхідні вступникам на бюджетну форму навчання та тим абітурієнтам, які вступатимуть на висококон’юнктурні спеціальності за контрактом.

Перший етап, під час якого учаснику тестування необхідно здійснити вибір населеного пункту, зручного для проходження основної сесії НМТ, триватиме до 7 червня.

У ході другого етапу, з 21 червня до 7 липня, учасники остаточно визначатимуться з вибором міста/країни і за потреби зможуть змінити населений пункт на той із запропонованих, де буде зручніше пройти тестування.

Основна сесія тестування буде проведена у період з 18 липня до 4 серпня 2022 року.

Для підтвердження участі у тестуванні необхідно заповнити спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці учасника у вкладці «Підтвердження участі в НМТ».

РЕЙТИНГОВИЙ ВІДБІР ВСТУПНИКІВ НА БЮДЖЕТ У 2022 РОЦІ

Під час вступної кампанії 2022 року вступ абітурієнтів на бюджет до закладів вищої освіти України для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв. При цьому вступники можуть подати не більше п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення (бюджет) на відкриті та закриті (фіксовані) конкурсні пропозиції, та до двадцяти заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт).

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви.

Заклад вищої освіти у власних правилах прийому може передбачати встановлення локальних пріоритетностей. Порядок застосування локальної пріоритетності визначається Правилами прийому відповідного закладу вищої освіти.

Пріоритетність застосовується лише під час зарахування на навчання на бюджетні місця.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування на місця державного або регіонального замовлення за результатами позитивної оцінки індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу;
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами;
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами позитивної оцінки індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу впорядковуються за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах впорядковується таким чином:

  • спочатку за конкурсним балом – від більшого до меншого;
  • потім за пріоритетністю заяви від першої до останньої;
  • в останню чергу за результатами розгляду мотиваційних листів.

Відповідно, при однакових конкурсних балах для впорядкування вступників використовуються пріоритетність заяв від першої до останньої (на місця державного та регіонального замовлення), при однакових пріоритетностях – результати розгляду мотиваційних листів.

Якщо побудова рейтингового списку здійснюється без конкурсних балів та пріоритетностей, то вступники впорядковуються тільки на основі розгляду мотиваційних листів приймальною комісією. При цьому розгляд мотиваційних листів здійснюється Приймальною комісією без присвоєння їм конкурсних балів.

Правила коригування рейтингового списку

Після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів відповідно до алгоритму.

Рекомендованими для зарахування на бюджет будуть ті вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на бюджетні місця у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування буде надаватися вступнику за найвищим пріоритетом, а всі його заяви з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому в абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків уперше потраплятимуть на бюджетні місця, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на бюджетне місце за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити в «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце за одним із пріоритетів.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на бюджетне місце на спеціальність за 3-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 2-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 3-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення в 2-му для себе пріоритеті. Отже, абітурієнт матиме вибір: вступити на бюджет за 2 пріоритетом, або подавати документи на контракт за 1, 3, 4 або 5 пріоритетом, оскільки право вступу на бюджет за пріоритетами 1, 3, 4 або 5 в такому випадку втрачається.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного автоматичного коригування сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю в закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Університету Григорія Сковороди в Переяславі та Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 29 серпня 2022 року.

Таким чином, 29 серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’яти конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18:00 години 2 вересня для подання оригіналів документів до закладу вищої освіти, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18:00 години 2 вересня не подадуть оригінали документів до закладу вищої освіти, втрачають право на зарахування (переведення) на бюджет у поточному році. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Рекомендація на бюджет для вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику за правилами переведення на вакантні місця держзамовлення, що визначені у розділі XІI Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Зарахування вступників на бюджет проводиться 5 вересня 2022 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на контракт, що відбуватиметься на підставі або національного мультипредметного тесту, або  творчого конкурсу в закладі вищої освіти, або на підставі розгляду мотиваційних листів залежно від спеціальності та в межах ліцензійного обсягу спеціальності.

Переведення на вакантні бюджетні місця осіб, які зараховані на навчання за контрактом відбувається не пізніше 19 вересня 2022 року.

Надання рекомендацій до зарахування й оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають за контрактом на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 18:00 2 вересня 2022 року.

Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за контрактом відбувається не пізніше 30 вересня 2022 року.

СТАЛО ВІДОМО ПРО СТРОКИ ТА УСІ ДЕТАЛІ ВСТУПУ В МАГІСТРАТУРУ У 2022 РОЦІ

Ті, хто має бажання вступити у магістратуру в 2022 році, мають скласти магістерські тести або фаховий іспит в університеті. У 2022 році для майбутніх магістрів буде проведено магістерський комплексний тест (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право» та магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей.

За повідомленням «Освіта.ua» для вступу на інші спеціальності необхідно буде скласти фаховий іспит у закладі освіти у тому випадку, якщо абітурієнт претендує на навчання за бюджетною формою, та надати мотиваційний лист для вступу на контрактну форму навчання.

Строки реєстрації вступників у магістратуру

Реєстрація для складання магістерських тестів у 2022 році розпочинається 27 червня (з 9:00) та закінчується о 18:00 18 липня.

Строки проведення магістерських тестів

Вступні випробування проводяться в три етапи:

  • основна сесія (буде проводитися з 10 до 17 серпня);
  • додаткова сесія (з 7 до 10 вересня);
  • спеціально організована сесія.

Спеціально організована сесія магістерського тесту навчальної компетентності та магістерського комплексного тесту буде проводитись у терміни, встановлені Міністерством освіти і науки України, орієнтовно у вересні – жовтні.

Строки проведення співбесід

Індивідуальні усні співбесіди в закладах вищої освіти замість магістерського тесту навчальної компетентності або магістерського комплексного тесту проводяться з 25 до 31 серпня.

Строки реєстрації електронних кабінетів та прийому документів

Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження необхідних документів розпочинається 01 серпня.

Подання заяв для вступу розпочинається 16 серпня та завершується:

  •         23 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди замість МТНК або МКТ;
  •         15 вересня – для осіб, які вступають на основі результатів МТНК, МКТ або тільки фахового іспиту в закладі освіти.

Строки зарахування магістрів на бюджет

Рекомендації для зарахування за державним замовленням (на бюджет) надаються не пізніше ніж 20 вересня. Вимоги до зарахування (подання оригіналів документів) мають бути виконані до 18:00 години 24 вересня.

Наказ про зарахування на бюджет видається 25 вересня.

Переведення на вакантні бюджетні місця  та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання на контракт, здійснюється не пізніше ніж 10 жовтня.

Реєстрація та робота електронних кабінетів вступників закінчується 31 жовтня.

Строки зарахування магістрів на контракт

Задля вступу в магістратуру на контракт на основі ступеня бакалавра заклади освіти у Правилах прийому можуть встановлювати додаткові строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб у межах з 01 липня по 30 листопада.

При цьому використовуються результати магістерського тесту навчальної компетентності чи магістерського комплексного тесту, або результати фахового іспиту, складеного в закладі вищої освіти.

Заклади вищої освіти в Правилах прийому можуть передбачати зарахування вступників в магістратуру на контракт на основі ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) в декілька етапів (у тому числі до дати закінчення прийому документів) за умови зарахування таких вступників до 30 листопада 2022 року.

ОПРИЛЮДНЕНО ДЕМОВАРІАНТ ЗАВДАНЬ МТНК

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційний варіант магістерського тесту навчальних компетентностей ЗНО 2022 року.

Демонстраційний варіант МТНК є аналогічним тим тестам, які будуть застосовані під час конкурсного відбору абітурієнтів для вступу на магістра за спеціальностями галузей знань «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» (крім спеціальності «Міжнародне право»).

Тест допоможе вступникам ознайомитися зі структурою завдань, типами завдань та схемою нарахування тестових балів за виконання тесту, часом для виконання завдань тощо.

Загалом тест складається з 33 завдань і має два компоненти: вербально-комунікативний і логіко-аналітичний. Перший компонент містить 18 завдань, а другий – 15.

За типами завдань тест містить 10 завдань на заповнення пропусків у мікротексті та 23 завдання з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів.

На виконання всіх завдань тесту вступникам буде відведено 75 хвилин.

Результат магістерського тесту навчальних компетентностей у тестових балах буде переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Як під час виконання демонстраційного тесту, так і під час реального тестування, вступник зможе вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи над тестом отримати результат тестування.

Приймальна комісія Університету Григорія Сковороди в Переяславі бажає вам вдалого вступу та чекає у стінах альма-матер!

Інформаційний центр приймальної комісії УГСП