У МОН готують нові умови вступу у 2022 році – що може змінитися? - Приймальна комісія Університету Григорія Сковороди в Переяславі

У МОН готують нові умови вступу у 2022 році – що може змінитися?

Приймальна комісія Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > У МОН готують нові умови вступу у 2022 році – що може змінитися?

Міністерство освіти і науки України розмістило для громадського обговорення проєкт нових умов прийому на навчання для абітурієнтів на 2022 рік. Якщо проєкт приймуть, то вступників чекають зміни – повідомляє портал «24 Освіта», посилаючись на МОН.

Міністр освіти Сергій Шкарлет наголосив, що враховуючи попередній досвід організації вступної кампанії, МОН створює нові можливості для спрощення процедури подачі заяв для вступу. Зокрема, планують використовувати сучасні цифрові підходи. «Усі зміни передбачені для розвитку системи вищої освіти та становлення конкурентоздатності університетів України», – додав він.

Що може змінитися для вступників у 2022 році?

  1. Розширяться можливості для додаткового набору на контракт бакалаврів за денною формою навчання.
  2. Буде удосконалено розподіл обсягу бюджету за галузями знань, міжгалузевими та підгалузевими групами.
  3. Змінено перелік обов’язкових предметів для деяких спеціальностей, а саме посилити роль математики під час вступу до вишу.
  4. Скоротиться перелік паперових копій документів, що їх мають подавати вступники (йдеться про заяви в паперовій формі) – не потрібно буде подавати копії сертифікатів ЗНО та копію документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в ЄДЕБО.

Важливо! Наразі це лише проєкт, а не остаточні зміни для вступників.

Пропозиції до проєкту можна надсилати до 11 жовтня 2021 року на e-mail державної експерти директорату вищої освіти і освіти дорослих Керничної Анжеліки – kernychna@mon.gov.ua.

Лишається додати, що ЗНО для випускників у цьому навчальному році проводитиметься, ймовірно, з 23 травня до 15 липня. Максимально учасники зможуть пройти п’ять тестувань ЗНО. Проте у 2022 році випускники можуть скласти ЗНО також з додаткових предметів, але за власні гроші.

Окрім того, наступного року продовжить експеримент з двома тестами з української мови – випускники будуть обирати, чи складати тест з української мови та літератури, чи окремо лише з мови. Тест з математики також надалі матиме два рівні.

За матеріалами порталу «24 Освіта»

Перейти до вмісту