Стало відомо, як проходитиме зовнішнє незалежне оцінювання у 2022 році - Приймальна комісія Університету Григорія Сковороди в Переяславі
Приймальна комісія Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Стало відомо, як проходитиме зовнішнє незалежне оцінювання у 2022 році

Що таке ЗНО і для чого воно потрібне? Хто його має складати? Які предмети складати та які результати потрібні задля вступу в омріяний заклад? Такі та інші питання з кожною хвилиною все більше починають турбувати всіх, на чию долю у 2022 році припаде вступна кампанія. Нині Університет Григорія Сковороди в Переяславі готовий вичерпати цю інтригу та поділитися інформацією, яка днями з’явилася на сайті «Osvita.ua» – сподіваємося, вона надасть вичерпну інформацію, яка необхідна усім вам станом на нині. Надалі ми традиційно сповіщатимемо усі новини навколовступного процесу – слідкуйте за нашими оновленнями. Подякуєте, коли вступите до нашого Університету!

Що таке ЗНО? Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – це тестування з різних навчальних предметів, яке мають пройти випускники закладів середньої освіти. Його проводить Український центр оцінювання якості освіти та його підрозділи – регіональні центри оцінювання якості освіти для того, аби визначити рівень досягнень випускника за час навчання в школі та забезпечити рівний доступ усіх випускників до вищої освіти. ЗНО проходить у спеціально створених пунктах тестування.

Для чого воно? Як відомо, результати зовнішнього оцінювання можуть бути використані для двох цілей: як результати випускних іспитів у школі (державної підсумкової атестації, ДПА) – оцінки за шкалою від 1 до 12 або як результати вступних іспитів у заклади вищої освіти – бали за шкалою від 100 до 200.

Хто має складати ЗНО? Брати участь у зовнішньому незалежному оцінюванні можуть особи, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти 2022 року (випускники 2022 року), або вже здобули її (випускники минулих років).

Повідомляємо, що випускникам 2022 року потрібно обов’язково пройти державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання. До цієї категорії належать випускники старшої школи, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які цього року здобувають повну загальну середню освіту. Випускники 2022 року реєструються на ЗНО в тому закладі освіти, де вони навчаються.

Зверніть увагу, що випускникам минулих років потрібно складати ЗНО, якщо вони планують вступати на навчання до закладів вищої освіти. Для реєстрації на ЗНО ці випускники мають надіслати реєстраційні документи до регіонального центру оцінювання якості освіти або звернутися до пунктів реєстрації, перелік яких є на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання пройде на початку 2022 року.

А які предмети потрібно складати на ЗНО? Відповідно до наказу Міносвіти, кожен зареєстрований учасник має право безкоштовно пройти зовнішнє незалежне оцінювання щонайбільше з п’яти предметів. Поза тим учасник має змогу скласти тести з більшої кількості предметів за кошти фізичних і юридичних осіб.

Тестування відбувається з таких предметів: українська мова; українська мова і література; математика (завдання рівня стандарту); математика; історія України; англійська мова; іспанська мова; німецька мова; французька мова; біологія; географія; фізика; хімія.

Випускники 2022 року мають обов’язково скласти тести (тобто пройти ДПА) з таких предметів: українська мова; математика; історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька) – за вибором випускника; четвертий предмет за вибором випускника (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Також ви маєте знати, що для вступу до закладів вищої освіти і випускники 2022 року, і випускники минулих років мають пройти зовнішнє оцінювання з тих предметів, які потрібні для вступу до конкретного вишу (наприклад, українська мова, математика, фізика тощо). Уже незабаром ми розповімо вам про те, якими є ці предмети в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.

Задля того аби правильно визначити, які предмети треба скласти для вступу в заклад вищої освіти, учасникам потрібно ознайомитися з переліком конкурсних предметів ЗНО на обрану спеціальність. Такий перелік буде передбачений умовами прийому до закладів вищої освіти. Він теж незабаром буде на наших ресурсах.

Так які результати потрібні для ДПА, а які – для вступу до вишу? Вам важливо пам’ятати, що тести з деяких предметів різняться залежно від того, чи складається цей предмет як ДПА, чи як вступний іспит у ЗВО.

Відтак, існують окремі тести з української мови та з української мови і літератури. Як ДПА зараховують тільки результат виконання завдань з української мови, а для вступу можуть знадобитися або результати з української мови, або з української мови і літератури. Себто це залежатиме від спеціальності, на яку має намір вступати учасник.

Крім того, у переліку предметів ЗНО є математика і математика (завдання рівня стандарту). Як результат ДПА з математики зараховують результат виконання завдань рівня стандарту (якщо випускник вивчав у школі математику на рівні стандарту) або всіх завдань тесту (якщо випускник вивчав математику на профільному рівні). Для вступу до закладів вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту з математики.

Зверніть увагу, що для державної підсумкової атестації з історії України враховують результат виконання завдань частини «Період XX – початок XXI століття». Тобто для вступу до закладу вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту.

Як результат ДПА з іноземної мови (англійської, іспанської, німецької або французької) буде зараховано результат виконання завдань рівня стандарту (якщо випускник вивчав цю іноземну мову на рівні стандарту) або всіх завдань тесту (якщо випускник вивчав цю іноземну мову на профільному рівні). Для вступу до закладів вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту з іноземної мови.

Які знання перевірятимуть на ЗНО? Тести зовнішнього оцінювання створені для перевірки знань, здобутих за час навчання в школі. Більше того, конкретний зміст тестів відповідає спеціально розробленим програмам зовнішнього незалежного оцінювання.

Саме ознайомившись із цими програмами, учасник тестування може зосередитися саме на тих темах, поняттях, явищах, датах, творах, які знадобляться йому під час складання ЗНО.

А як готуватися до ЗНО? Після того як учасник визначився з предметами зовнішнього оцінювання, варто почати підготовку до тестування. Слід зважати на те, що тести з різних предметів по-різному охоплюють шкільну програму. Подекуди знадобляться знання за 5-й – 11-й класи, подекуди – за 7-й – 11-й тощо. Саме тому треба орієнтуватися на зміст програми ЗНО з конкретного предмета.

Задля комфортної підготовки до тестування учасники можуть скористатися матеріалами сайту «ЗНО-ОНЛАЙН» (https://zno.osvita.ua/). Там вони матимуть змогу виконувати тести за всі роки зовнішнього оцінювання, опрацьовувати завдання, згруповані за темами, читати коментарі до завдань, написані провідними фахівцями-предметниками.

Врешті, для ознайомлення з процедурою проходження зовнішнього оцінювання учасники мають змогу взяти участь у пробному ЗНО, яке проводиться Українським центром оцінювання якості освіти.

Проінформовані – отже озброєнні. Починайте готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання і обирайте для навчання наш Університет. Нехай допоможе у виборі майбутнього фаху наш спеціалізований сайт приймальної комісії, де зібрано інформацію щодо всіх спеціальностей та умов вступу до нашого закладу. Ми чекаємо Вас у стінах нашої альма-матер!

 

За матеріалами сайту «Osvita.ua»

Перейти до вмісту